2016 QLD Masters Championships (Event Date: 18/03/2016)

Final Results

Generated on 22/07/2017 5:47 am


*110+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Smith, Tiarne (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
  > Murray, Britt (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Greensill, Alena (F)        
  > Hemsley, Samantha (F)        
  > Noble, Amanda (F)        


*110+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > McSwan, Briony (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
  > Tippet, Nicole (F)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Greensill, Alena (F)        
  > Murr, Megan (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        


*110+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
  > Murray, Britt (F)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Parry, Jennifer (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
3 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
  > Brookes, Leanne (F)        
  > Duke, Kylie (F)        
  > McLarty, Fiona (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Timmers, Nicola (F)        


*110+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
  > Murray, Britt (F)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Parry, Jennifer (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Dennis, Christine (F)        
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Smith, Tiarne (F)        
5 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 2    
  > Bethe, Natalie (F)        
  > Mainwaring, Nicole (F)        
  > Porche, Letitia (F)        
6 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 1    
  > Hemsley, Samantha (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        


*110+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 6    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Andrew, Damien (M)        
  > Belcher, Grant (M)        
  > Louth, Stuart (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Baird, Shane (M)        
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Stephens, Phillip (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 2    
  > Irwin, Jason (M)        
  > Latham, Daniel (M)        
  > Stewart, Matthew (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Jones, Justin (M)        
  > White, Michael (M)        


*110+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Crilly, Nicholas (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
  > Spencer, Shaun (M)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Croucher, David (M)        
  > Norton-Smith, Julian (M)        
  > Porche, Shannon (M)        
4 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 3    
  > McCABE, Michael (M)        
  > McCabe, Gregory (M)        
  > RUTGERSON, Dean (M)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team B Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Forrest, Christopher (M)        
  > Honeyman, Matthew (M)        
  > Klein, Joel (M)        


*110+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 6    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Gray, Ryan (M)        
  > Irwin, Jason (M)        
  > Stewart, Matthew (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        


*110+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Crilly, Nicholas (M)        
  > Forrester, Mark (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Spencer, Shaun (M)        
  > Walker, Timothy (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Chapman, Craig (M)        
  > Gordon, Justin (M)        
  > Lorenzin, Luke (M)        
4 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 3    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Parker, Philip (M)        
5 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 2    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
6 North Burleigh SLSC Team D North Burleigh SLSC 1    
  > Hediger, Philip (M)        
  > Moffet, Ryan (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        


*130+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Driscoll, Melanie (F)        
  > Hanmer, Amanda (F)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Johnstone, Allison (F)        
  > Lewis, Tania (F)        
  > Meskanen Hopkins, Gun (F)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        


*130+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Murray, Britt (F)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Belcher, Jenni (F)        
  > Egan, Katrina (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Kelly, Sharlene (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > Nolan, Bernadette (F)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Driscoll, Melanie (F)        
  > Hanmer, Amanda (F)        


*130+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 6    
  > Derrington, Clare (F)        
  > Lewis, Tania (F)        
  > McMaster, Natalie (F)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Capper, Taryn (F)        
  > Fawcett, Pip (F)        
  > May, Karen (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Dennis, Christine (F)        
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Wynne, Jacinta (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > Nichols, Kellie (F)        
  > Tinker, Barbara (F)        


*130+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Belcher, Jenni (F)        
  > Egan, Katrina (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > McSwan, Briony (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > MacDonnell, Jane (F)        
  > Nolan, Bernadette (F)        


*130+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Di Betta, Michael (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Gordon, Justin (M)        
  > McBrien, Craig (M)        
  > Van Drunen, Glenn (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
4 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 3    
  > Bowers, Gregory (M)        
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        


*130+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Kenny, Martin (M)        
  > Prior, Jason (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Plunkett, Craig (M)        
  > Williams, Brett (M)        
3 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 4    
  > Bowditch, Greg (M)        
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
5 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 2    
  > Bowers, Gregory (M)        
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        
6 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 1    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Enticott, Brent (M)        
  > Matters, Paul (M)        


*130+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Baxter, John (M)        
  > Halfweeg, Peter (M)        
  > Marr, Jae (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Dunmore, Charlie (M)        
  > Forrester, Mark (M)        
  > Plunkett, Craig (M)        
3 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 4    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Kyle-Robinson, David (M)        
4 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 3    
  > Edwards, Robert (M)        
  > McGregor, Wayne (M)        
  > Nelson, Mark (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bear, David (M)        
  > Cornelius, Stephen (M)        
  > Torepe, Glenn (M)        
6 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    
  > Marshall, Nicholas (M)        
  > Scoffell, Gavin (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        


*130+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Cooper, Russell (M)        
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Kenny, Martin (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Andrew, Damien (M)        
  > Baxter, John (M)        
  > Belcher, Grant (M)        
3 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 4    
  > Dunmore, Charlie (M)        
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Williams, Brett (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Di Betta, Michael (M)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Bowtell, Ronnie (M)        
  > Scott, Gary (M)        
  > Taylor, Gary (M)        
6 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 1    
  > Marr, Jae (M)        
  > Russell, Bradley (M)        
  > Short, Liam (M)        


*140+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Craven, Dana (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
  > Sierp, Wendy (F)        
  > Till, Linda (F)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Brookes, Leanne (F)        
  > Duke, Kylie (F)        
  > Gray, Michelle (F)        
  > Randle, Wendy (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Greensill, Alena (F)        
  > Hemsley, Samantha (F)        
  > Morrissey, Dana (F)        
  > Taylor, Sally (F)        
4 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 3    
  > Bellenger, Caroline (F)        
  > Harker, Susie (F)        
  > Lipponen, Danyelle (F)        
  > Tranberg, Jane (F)        


*140+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 6    
  > Bembrick, Daniel (M)        
  > Colbert, Terrence (M)        
  > Hyde, Paul (M)        
  > Slattery, Shaun (M)        


*150+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Lynch, Georgina (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        


*150+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Fidler, Julie (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        


*150+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Lynch, Georgina (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 5    
  > Carroll-Thompson, Joanne (F)        
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Fidler, Julie (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Jeffery, Pauline (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Hasemann, Marie (F)        
  > McSwan, Briony (F)        


*150+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Hasemann, Marie (F)        
  > Lingard, Alison (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        
4 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 3    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Jeffery, Pauline (F)        


*150+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 6    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Russell, Adrian (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Hoppitt, Anthony (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
  > Penman, Dale (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Cooper, Russell (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
5 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 2    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Allwood, Michael (M)        
  > Davenport, Lee (M)        
  > Williams, Brett (M)        
7 Brunswick SLSC Team B Brunswick SLSC 0    
  > Carey, Grant (M)        
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Kocherga, Igor (M)        


*150+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Harney, Robert (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
  > Matters, Paul (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
  > Penman, Dale (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Mcivor, Roderick (M)        
  > Mills, Noel (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Barr, Graham (M)        
  > Bear, David (M)        
  > Everingham, Scott (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Aiken, Peter (M)        
  > Belcher, Grant (M)        
  > Madden, Peter (M)        


*150+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > Cooper, Russell (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Harney, Robert (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Moore, Andrew (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Cook, Lennard (M)        
  > Phelan, Paul (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Dews, Geoffrey (M)        
  > Louth, Stuart (M)        
  > Murphy, Peter (M)        
7 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 0    
  > Kelly, Warren (M)        
  > O'Rourke, Shaun (M)        
  > Robertson, Ty (M)        


*150+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Cooper, Grant (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Bear, David (M)        
  > Jeffery, Kevin (M)        
  > Torepe, Glenn (M)        
3 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 4    
  > Everingham, Scott (M)        
  > Newman, Barry (M)        
  > Winton, Peter (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
5 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 2    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Edwards, Bradley (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Allwood, Michael (M)        
  > Giudes, Wayne (M)        
  > Lange, Christopher (M)        
7 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 0    
  > Madden, Peter (M)        
  > Mitchell, Peter (M)        
  > Rayner, John (M)        
8 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 0    
  > Harney, Robert (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
  > Mawby, Stephen (M)        


*170+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Bell, Cherie (F)        
  > Jones, Carol (F)        
  > Minter, Chantelle (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Gleeson, Pauline (F)        
  > McMaster, Natalie (F)        
  > Meskanen Hopkins, Gun (F)        
  > Redwood, Johanna (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Tinker, Barbara (F)        
4 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 3    
  > Bennet, Helen (F)        
  > Pade, Tonya (F)        
  > Slattery, Michelle (F)        
  > Turner, Anne (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 2    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Lingard, Alison (F)        
  > Nichols, Kellie (F)        
  > Nolan, Bernadette (F)        


*170+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > McSwan, Ross (M)        
  > Nichols, Scott (M)        
  > Read, Tumaka (M)        
  > Sierp, Matthew (M)        
2 Marcoola SLSC Team A Marcoola SLSC 5    
  > Di Ianni, Aaron (M)        
  > Jenkins, Robert (M)        
  > Maltman, Lachlan (M)        
  > Savimaki, Scott (M)        
3 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 4    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Loubet, Vincent (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
  > Wyper, Philip (M)        
4 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 3    
  > Coleman, Michael (M)        
  > Macdonald-Clow, Lindsay (M)        
  > McSwan, Todd (M)        
  > Peirce, Scott (M)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Phelan, Paul (M)        
  > Trevor-Jones, Patrick (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 1    
  > Baird, Shane (M)        
  > Eldridge, Ken (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Stephens, Phillip (M)        


*170+ Years Open *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Dews, Geoffrey (M)        
  > Pegg, Harry (M)        
  > Vipond, Craig (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Fisher, Ross (M)        
  > Harney, Robert (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 3    
  > Lange, Christopher (M)        
  > Rossiter, David (M)        
  > Williams, Brett (M)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Kolkka, Bruce (M)        
  > Nicholls, Allan (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        


*170+ Years Open *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Jeffery, Kevin (M)        
  > Newman, Barry (M)        
  > Winton, Peter (M)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Lange, Christopher (M)        
  > Rogers, Paul (M)        
  > Skeen, Wayne (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
  > Ripper, Douglas (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 2    
  > Brauer, Allan (M)        
  > Rossiter, David (M)        
  > Stirling, James (M)        
6 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 1    
  > Holmstrom, Trevor (M)        
  > Scott, William (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
7 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 0    
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Iredale, Douglas (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
8 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 0    
  > Bird, Stephan (M)        
  > Hynes, Peter (M)        
  > McSherry, Allan (M)        


*170+ Years Open *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 6    
  > Bennetts, Mark (M)        
  > Last, Glenn (M)        
  > Sambrook, Adam (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Aplin, Barry (M)        
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Edwards, Bradley (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Devlin AM QC, Ralph (M)        
  > Pegg, Harry (M)        
  > Rayner, John (M)        
4 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 3    
  > Hynes, Peter (M)        
  > McSherry, Allan (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > French, Peter (M)        
  > Frost, Anthony (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Shields, David (M)        
7 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 0    
  > Rossiter, David (M)        
  > Williams, Brett (M)        
  > Wilson, David (M)        


*170+ Years Open *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > BRODIN, Geoff (M)        
  > McCabe, Gregory (M)        
  > MUSTOE, Colin (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 5    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
  > Nicholls, Allan (M)        
4 Metropolitan Caloundra SLSC Team A Metropolitan Caloundra SLSC 3    
  > Forbes, Glen (M)        
  > Morris, Jeffrey (M)        
  > Spender, Craig (M)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > Fidler, Peter (M)        
  > Fisher, Ross (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Rogers, Paul (M)        
  > Rossiter, David (M)        
  > Wilson, David (M)        
7 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 0    
  > Denton, Kenneth (M)        
  > Scott, William (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
8 Mooloolaba SLSC Team D Mooloolaba SLSC 0    
  > Davenport, Lee (M)        
  > Skeen, Wayne (M)        
  > Stirling, James (M)        


*200+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Hasemann, Marie (F)        
  > MacDonnell, Jane (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        


*200+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Allwood, Michael (M)        
  > Parker, Craig (M)        
  > Scott, John (M)        
  > Wilson, David (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Gordon, Justin (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
  > McBrien, Craig (M)        
3 Hervey Bay SLSC Team A Hervey Bay SLSC 4    
  > Donnelly, Chris (M)        
  > Farrelly, Mark (M)        
  > Grima, Tony (M)        
  > Thomson, Craig (M)        
4 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 3    
  > Coles, Colin (M)        
  > Finney, Rod (M)        
  > Haynes, Mark (M)        
  > Wilson, Michael (M)        


*230+ Years Open *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
  > Murphy, Ian (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        
  > Sessarago, Darren (M)        
  > Sullivan, Michael (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Boulton, Paul (M)        
  > McMahon, Geoffrey (M)        
  > Nagamizu, Yoshinao (M)        
  > Wilson, Glen (M)        


*30-34 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hemsley, Samantha (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Lingwood, Annie (F) Salt SLSC 5    
3 Hotz, Alesha (F) Yeppoon SLSC 4    


*30-34 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 6    
2 Jeffress, Michelle (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Hotz, Alesha (F) Yeppoon SLSC 4    
4 Lingwood, Annie (F) Salt SLSC 3    


*30-34 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeffress, Michelle (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Pearson, Rachel (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Lingwood, Annie (F) Salt SLSC 4    
4 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 3    
5 Hotz, Alesha (F) Yeppoon SLSC 2    


*30-34 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Ellis, Kristy (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 4    


*30-34 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Parry, Jennifer (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Hennessy-Rasmussen, Nadene (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 5    
3 Tranberg, Jane (F) Coolangatta SLSC 4    
4 Wynne, Jacinta (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 2    


*30-34 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Ellis, Kristy (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 4    


*30-34 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Smith, Tiarne (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Ellis, Kristy (F)        


*30-34 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Parry, Jennifer (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Hennessy-Rasmussen, Nadene (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 4    
4 Tranberg, Jane (F) Coolangatta SLSC 3    
5 Hotz, Alesha (F) Yeppoon SLSC 2    
6 Wynne, Jacinta (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 0    


*30-34 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Ellis, Kristy (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Hemsley, Samantha (F) Mooloolaba SLSC 3    
5 Pearson, Rachel (F) Alexandra Headland SLSC 2    


*30-34 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 6    
2 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 5    


*30-34 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Di Ianni, Aaron (M) Marcoola SLSC 6    
2 Maitland, Robert (M) Metropolitan Caloundra SLSC 5    
3 Macdonald-Clow, Lindsay (M) Mudjimba SLSC 4    
4 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    


*30-34 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Macdonald-Clow, Lindsay (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Di Ianni, Aaron (M) Marcoola SLSC 4    


*30-34 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Nichols, Scott (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Forrest, Christopher (M)        
  > Howe, Paul (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Gordon, Justin (M)        
  > Lorenzin, Luke (M)        


*30-34 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayfield, Mathew (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Gray, Ryan (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Hediger, Philip (M) North Burleigh SLSC 3    


*30-34 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Maitland, Robert (M) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 5    
3 Gray, Ryan (M) Mooloolaba SLSC 4    


*30-34 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayfield, Mathew (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Janes, Michael (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 3    
5 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 2    
6 Maitland, Robert (M) Metropolitan Caloundra SLSC 1    
7 Hediger, Philip (M) North Burleigh SLSC 0    


*30-34 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Gordon, Justin (M)        
  > Lorenzin, Luke (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5  
  > Gray, Ryan (M)        
  > Latham, Daniel (M)        


*30-34 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Maitland, Robert (M) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 3    


*30-34 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Hediger, Philip (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 3    
5 Rayfield, Mathew (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 1    
7 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 0    


*30-44 Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        


*35-39 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*35-39 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Slessor, Kirsteen (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Haugh, Simone (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Pereira, Sarah (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    


*35-39 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Haugh, Simone (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Pereira, Sarah (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Dreyer, Carla (F) Metropolitan Caloundra SLSC 2    
6 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 1    


*35-39 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*35-39 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Morrissey, Dana (F) Mooloolaba SLSC 3    
5 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Mainwaring, Nicole (F) Southport SLSC (QLD) 1    
7 McLarty, Fiona (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
8 Capper, Taryn (F) Dicky Beach SLSC 0    


*35-39 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 2    
6 Greensill, Alena (F) Mooloolaba SLSC 1    
7 Porche, Letitia (F) Southport SLSC (QLD) 0    


*35-39 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Greensill, Alena (F)        
  > Morrissey, Dana (F)        
4 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 3    
  > Mainwaring, Nicole (F)        
  > Porche, Letitia (F)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Capper, Taryn (F)        
  > McPhee, Angie (F)        


*35-39 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Morrissey, Dana (F) Mooloolaba SLSC 1    
7 McLarty, Fiona (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
8 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*35-39 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kelly, Sharlene (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Dreyer, Carla (F) Metropolitan Caloundra SLSC 3    
5 Vanstone, Nicola (F) Mooloolaba SLSC 2    
6 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 1    


*35-39 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Cumming, Matthew (M) Yeppoon SLSC 5    


*35-39 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tumaka (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Slattery, Shaun (M) Pacific SLSC 5    


*35-39 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tumaka (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Nichols, Scott (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Slattery, Shaun (M) Pacific SLSC 4    


*35-39 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Crilly, Nicholas (M)        
  > Spencer, Shaun (M)        
2 North Burleigh SLSC Team C North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
3 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 4    
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
4 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 3    
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bear, David (M)        
  > Rayward, Ben (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Croucher, David (M)        
  > Porche, Shannon (M)        
7 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 0    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Stewart, Matthew (M)        


*35-39 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 6    
2 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Stewart, Matthew (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Anker, Sheldon (M) Mooloolaba SLSC 3    


*35-39 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 6    
2 Walker, Timothy (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Bowtell, Ronnie (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Rayward, Ben (M) Kurrawa SLSC 3    


*35-39 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Bruce (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Stewart, Matthew (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Jordan, Gavin (M) Pacific SLSC 2    
6 Nichols, Scott (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*35-39 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Taylor, Bruce (M)        
  > Walker, Timothy (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
3 Brunswick SLSC Team B Brunswick SLSC 4    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
4 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 3    
  > Bowtell, Ronnie (M)        
  > Holland, Rowan (M)        
  > Scott, Gary (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Baird, Shane (M)        
  > Nichols, Scott (M)        
6 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 1    
  > Kocherga, Igor (M)        
  > Parker, Philip (M)        


*35-39 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Walker, Timothy (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 5    
3 Bowtell, Ronnie (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Moffet, Ryan (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Yoshida, Masami (M) Kobe LSC - Japan 1    


*35-39 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Nicholas (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Croucher, David (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Rodgers, Brad (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Cole, Gavin (M) Tallebudgera SLSC 3    
5 Taylor, Bruce (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Klein, Joel (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*40+ Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Lingard, Alison (F)        
  > Nolan, Bernadette (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > McSwan, Briony (F)        


*40-44 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Nelson, Lee-Anne (F) Ocean Beach SLSC 6    
2 Johnstone, Allison (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Bethe, Natalie (F) Southport SLSC (QLD) 4    


*40-44 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Grono, Helena (F) Queenscliff SLSC 6    
2 Barlow, Kerry-Ann (F) Metropolitan Caloundra SLSC 5    
3 Brookes, Leanne (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Ruff, Lou (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Ward, Simonne (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Glithero, Kirsty (F) Yeppoon SLSC 1    
7 Pade, Tonya (F) Pacific SLSC 0    
8 Till, Linda (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*40-44 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nelson, Lee-Anne (F) Ocean Beach SLSC 6    
2 Grono, Helena (F) Queenscliff SLSC 5    
3 Brookes, Leanne (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Barlow, Kerry-Ann (F) Metropolitan Caloundra SLSC 3    
5 Ward, Simonne (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Ruff, Lou (F) Palm Beach SLSC (QLD) 1    


*40-44 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Tippet, Nicole (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*40-44 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) North Kirra SLSC 6    
2 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Derrington, Clare (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 McMaster, Natalie (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Brookes, Leanne (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*40-44 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) North Kirra SLSC 6    
2 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Thorogood, Tamara (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Johnstone, Allison (F) Sunshine Beach SLSC 2    
6 McMaster, Natalie (F) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Tippet, Nicole (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Cullen, Maui (F) Coolum Beach SLSC 0    


*40-44 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Derrington, Clare (F)        
  > Johnstone, Allison (F)        
3 Sunshine Beach SLSC Team B Sunshine Beach SLSC 4    
  > Lewis, Tania (F)        
  > Meskanen Hopkins, Gun (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Till, Linda (F)        
  > Tippet, Nicole (F)        


*40-44 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) North Kirra SLSC 6    
2 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Derrington, Clare (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Tippet, Nicole (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 McMaster, Natalie (F) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Bethe, Natalie (F) Southport SLSC (QLD) 0    


*40-44 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Olander, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Thorogood, Tamara (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Murr, Megan (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Tippet, Nicole (F) Alexandra Headland SLSC 3    


*40-44 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Stephens, Phillip (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Jeffery, Damien (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Bembrick, Daniel (M) Pacific SLSC 4    
4 Loubet, Vincent (M) Coolangatta SLSC 3    
5 Gordon, Jamie (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Van Drunen, Glenn (M) Surfers Paradise SLSC 1    
7 Jones, Justin (M) Currumbin SLSC 0    
8 Bailey, Matthew (M) Tallebudgera SLSC 0    


*40-44 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 McSwan, Todd (M) Mudjimba SLSC 6    
2 Ryan, Garry (M) Bundaberg SLSC 5    
3 Nagamizu, Yoshinao (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Scott, John (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Trevor-Jones, Patrick (M) Currumbin SLSC 2    
6 Maltman, Lachlan (M) Marcoola SLSC 1    
7 Colbert, Terrence (M) Pacific SLSC 0    
8 Gordon, Jamie (M) Sunshine Beach SLSC 0    


*40-44 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McSwan, Todd (M) Mudjimba SLSC 6    
2 Matchett, Tim (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Ryan, Garry (M) Bundaberg SLSC 4    
4 Scott, John (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Trevor-Jones, Patrick (M) Currumbin SLSC 2    
6 Maltman, Lachlan (M) Marcoola SLSC 1    


*40-44 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > McCABE, Michael (M)        
  > McCabe, Gregory (M)        
2 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 5    
  > Collins, Scott (M)        
  > Holden, Craig (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Manton, Michael (M)        
  > Norton-Smith, Julian (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Andrew, Damien (M)        
  > Belcher, Grant (M)        
6 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 1    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Enticott, Brent (M)        
7 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 0    
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
8 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team B Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Honeyman, Matthew (M)        
  > Hoppitt, Anthony (M)        


*40-44 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Forrester, Mark (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 5    
3 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Manton, Michael (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 1    
7 Clarke, Christopher (M) Noosa Heads SLSC 0    


*40-44 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Dixon, Cameron (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Forrester, Mark (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Maltman, Lachlan (M) Marcoola SLSC 4    
4 Small, Owen (M) Marcoola SLSC 3    
5 Hooper, Jason (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Nelson, Mark (M) Southport SLSC (QLD) 1    


*40-44 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Andrew, Damien (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 5    
3 Scott, Gary (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Collins, Scott (M) Elliott Heads SLSC 3    
5 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 1    
7 Clarke, Christopher (M) Noosa Heads SLSC 0    
8 Van Drunen, Glenn (M) Surfers Paradise SLSC 0    


*40-44 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Andrew, Damien (M)        
  > Short, Liam (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Petersen, Shane (M)        
3 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 4    
  > Nelson, Mark (M)        
  > Willems, Robert (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Jones, Justin (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Bear, David (M)        
  > Torepe, Glenn (M)        
7 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Hoppitt, Anthony (M)        
  > Manton, Michael (M)        
8 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 0    
  > Henry, Russell (M)        
  > Pascoe, Richard (M)        


*40-44 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Short, Liam (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Forrester, Mark (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Dixon, Cameron (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 O'Rourke, Shaun (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Hooper, Jason (M) Sunshine Beach SLSC 1    


*40-44 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 McCabe, Gregory (M) Byron Bay SLSC 6    
2 Porche, Shannon (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Marshall, Cameron (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Scott, Gary (M) Dicky Beach SLSC 3    
5 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 1    


*45-49 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Craven, Dana (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 5    
3 Tinker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Meskanen Hopkins, Gun (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Bellenger, Caroline (F) Coolangatta SLSC 2    
6 Trinca, Kym (F) Southport SLSC (QLD) 1    
7 Donnelly, Julianne (F) Salt SLSC 0    


*45-49 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Sierp, Wendy (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Minter, Chantelle (F) Mooloolaba SLSC 5    
3 Slattery, Michelle (F) Pacific SLSC 4    
4 Hagan, Linda (F) Point Lookout SLSC 3    
5 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Bennet, Helen (F) Pacific SLSC 1    
7 Meskanen Hopkins, Gun (F) Sunshine Beach SLSC 0    
8 Lansdown, Carolyn (F) Noosa Heads SLSC 0    


*45-49 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Bell, Cherie (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Kett, Liesl (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Craven, Dana (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Sierp, Wendy (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Randle, Wendy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Lansdown, Carolyn (F) Noosa Heads SLSC 1    


*45-49 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*45-49 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Carroll-Thompson, Joanne (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 May, Karen (F) Dicky Beach SLSC 4    
4 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 3    
5 Clelland, Rhonda (F) Noosa Heads SLSC 2    
6 Lipponen, Danyelle (F) Coolangatta SLSC 1    
7 Bredhauer, Olivia (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Meskanen Hopkins, Gun (F) Sunshine Beach SLSC 0    


*45-49 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 5    
3 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Buhk, Tracy (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Meskanen Hopkins, Gun (F) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Tinker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Lipponen, Danyelle (F) Coolangatta SLSC 0    
8 Lansdown, Carolyn (F) Noosa Heads SLSC 0    


*45-49 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Carroll-Thompson, Joanne (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > McSwan, Briony (F)        
  > Tinker, Barbara (F)        
3 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 4    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
4 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 3    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > May, Karen (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 2    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        


*45-49 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Carroll-Thompson, Joanne (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 4    
4 May, Karen (F) Dicky Beach SLSC 3    
5 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 2    
6 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Major, Leanne (F) Palm Beach SLSC (QLD) 0    
8 Clelland, Rhonda (F) Noosa Heads SLSC 0    


*45-49 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Nolan, Bernadette (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 4    
4 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Belcher, Jenni (F) Maroochydore SLSC 2    
6 Bredhauer, Olivia (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*45-49 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Byres, Paul (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Simon, Jonathon (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    
7 Geary, Michael (M) Noosa Heads SLSC 0    
8 Schofield, Kevin (M) Pacific SLSC 0    


*45-49 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 McSwan, Ross (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Peirce, Scott (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Finney, Rod (M) Mackay SLSC 4    
4 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Thomson, Craig (M) Hervey Bay SLSC 2    
6 Tumini, Gino (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    
7 Tranter, David (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
8 Simon, Jonathon (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    


*45-49 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McSwan, Ross (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Peirce, Scott (M) Mudjimba SLSC 4    
4 Tranter, David (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Savimaki, Scott (M) Marcoola SLSC 2    
6 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Finney, Rod (M) Mackay SLSC 0    


*45-49 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Prior, Jason (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Matters, Paul (M)        
  > Mawby, Stephen (M)        
3 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 4    
  > Lennox, Clayton (M)        
  > Taylor, Gary (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        


*45-49 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 5    
3 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Shipman, Steven (M) Mudjimba SLSC 2    
6 Keating, Jason (M) Mudjimba SLSC 1    


*45-49 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McGregor, Wayne (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 McAnulty, Glen (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Peirce, Guy (M) Mudjimba SLSC 4    
4 Thomas, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Dunmore, Charlie (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 1    


*45-49 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Jacobs, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 4    
4 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Caesar, Darren (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Moore, Andrew (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 0    
8 Peirce, Scott (M) Mudjimba SLSC 0    


*45-49 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Baxter, John (M)        
  > Marr, Jae (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Edwards, Bradley (M)        
3 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 4    
  > Peirce, Guy (M)        
  > Shipman, Steven (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > McAnulty, Glen (M)        
  > Penman, Dale (M)        


*45-49 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McGregor, Wayne (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Baxter, John (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Marr, Jae (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Peirce, Guy (M) Mudjimba SLSC 3    
5 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 2    
6 McAnulty, Glen (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*45-49 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Kenny, Martin (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Lennox, Clayton (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Plunkett, Craig (M) North Burleigh SLSC 1    


*50-54 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Callard, Wendy (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Redwood, Johanna (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Doughan, Erin (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*50-54 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Redwood, Johanna (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Daniels, Sharon (F) Mudjimba SLSC 4    


*50-54 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Redwood, Johanna (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Noble, Amanda (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Callard, Wendy (F) Kurrawa SLSC 3    
5 MacDonnell, Jane (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Daniels, Sharon (F) Mudjimba SLSC 1    


*50-54 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 4    


*50-54 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Redwood, Johanna (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Harker, Susie (F) Coolangatta SLSC 2    
6 Dennis, Christine (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Callard, Wendy (F) Kurrawa SLSC 0    
8 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    


*50-54 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Callard, Wendy (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
7 Halton, Susan (F) North Burleigh SLSC 0    
8 Pelly, Fiona (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*50-54 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Dennis, Christine (F)        
  > Kyle, Margaret (F)        


*50-54 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Dennis, Christine (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Harker, Susie (F) Coolangatta SLSC 1    


*50-54 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Lingard, Alison (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 2    
6 Pelly, Fiona (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Halton, Susan (F) North Burleigh SLSC 0    
8 Poulsen, Janice (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*50-54 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Lepper, Mark (M) Bribie Island SLSC 6    
2 O'Shaughnessy, Peter (M) Yeppoon SLSC 5    
3 Maynard, Christopher (M) Currumbin SLSC 4    
4 Ripper, Douglas (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Carey, Grant (M) Brunswick SLSC 2    
6 Davenport, Lee (M) Mooloolaba SLSC 1    


*50-54 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Sierp, Matthew (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Bennett, Ian (M) Mentone LSC 5    
3 Stubbs, Philip (M) Yeppoon SLSC 4    
4 Gordon, Andy (M) Queenscliff SLSC 3    
5 Wyper, Philip (M) Coolangatta SLSC 2    
6 Marsden, Bradley (M) Coolangatta SLSC 1    


*50-54 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Sierp, Matthew (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Wyper, Philip (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Nash, Adrian (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Bennett, Ian (M) Mentone LSC 3    
5 Grima, Tony (M) Hervey Bay SLSC 2    
6 Vanderhoeven, Enrique (M) Rainbow Bay SLSC 1    


*50-54 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Kenny, Grant (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Dorrough, Robert (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Mandeville, Timothy (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Unicomb, Scott (M) Northcliffe SLSC 2    


*50-54 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Sambrook, Adam (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Unicomb, Scott (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Crow, Gerard (M) Sunshine Beach SLSC 3    
5 O'Shaughnessy, Peter (M) Yeppoon SLSC 2    
6 Williams, Brett (M) Mooloolaba SLSC 1    


*50-54 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Maynard, Christopher (M) Currumbin SLSC 6    
2 Di Betta, Michael (M) Currumbin SLSC 5    
3 Kenny, Grant (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Williams, Brett (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Mandeville, Timothy (M) Noosa Heads SLSC 1    
7 Delahunty, Cameron (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
8 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*50-54 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 4    
  > McBrien, Craig (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Everingham, Scott (M)        
  > Newman, Barry (M)        
5 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 2    
  > Bennetts, Mark (M)        
  > Sambrook, Adam (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Delahunty, Cameron (M)        
  > O'Bryan, Robert (M)        


*50-54 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Sambrook, Adam (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Kenny, Grant (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Belmar, Roger (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Unicomb, Scott (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Mandeville, Timothy (M) Noosa Heads SLSC 1    
7 Cooper, Russell (M) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Warren, David (M) Metropolitan Caloundra SLSC 0    


*50-54 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Kenny, Grant (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Dorrough, Robert (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Taylor, Gary (M) Dicky Beach SLSC 3    
5 Mcivor, Roderick (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Madden, Peter (M) Maroochydore SLSC 1    


*50-54 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Everingham, Scott (M)        
  > Newman, Barry (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Van Den Broek, Terry (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 3    
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Allwright, Roger (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
6 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 1    
  > Hynes, Peter (M)        
  > Wilson, Michael (M)        


*55-59 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    


*55-59 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Madden, Margo (F) Alexandra Headland SLSC 6    


*55-59 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Madden, Margo (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Hasemann, Marie (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 4    


*55-59 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Fidler, Julie (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 4    


*55-59 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Hasemann, Marie (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*55-59 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 4    


*55-59 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        


*55-59 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Fidler, Julie (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Hasemann, Marie (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 3    


*55-59 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fidler, Julie (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Hancock, Susan (F) Mooloolaba SLSC 5    
3 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 3    


*55-59 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 BRODIN, Geoff (M) Byron Bay SLSC 6    
2 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 5    


*55-59 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Robertson, William (M) Yeppoon SLSC 5    
3 Jenkins, Robert (M) Marcoola SLSC 4    
4 Donnelly, Chris (M) Hervey Bay SLSC 3    
5 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 2    


*55-59 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Jenkins, Robert (M) Marcoola SLSC 5    
3 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 4    
4 Coles, Colin (M) Mackay SLSC 3    


*55-59 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Bennetts, Mark (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    


*55-59 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Giudes, Wayne (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 2    
6 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 1    


*55-59 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 BRODIN, Geoff (M) Byron Bay SLSC 4    
4 Bennetts, Mark (M) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Robertson, William (M) Yeppoon SLSC 2    
6 MUSTOE, Colin (M) Byron Bay SLSC 1    
7 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 0    
8 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 0    


*55-59 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > BRODIN, Geoff (M)        
  > MUSTOE, Colin (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
3 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
  > Serisier, Bruce (M)        
  > Sullivan, Michael (M)        


*55-59 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Bennetts, Mark (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 MUSTOE, Colin (M) Byron Bay SLSC 3    
5 Hynes, Peter (M) Mackay SLSC 2    
6 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 1    
7 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 0    
8 Giudes, Wayne (M) Mooloolaba SLSC 0    


*55-59 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lange, Christopher (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Winton, Peter (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Bird, Stephan (M) Mackay SLSC 4    
4 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Killingbeck, Stephen (M) Mooloolaba SLSC 2    
6 Brauer, Allan (M) Mooloolaba SLSC 1    


*55-59 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Jeffery, Kevin (M)        
  > Winton, Peter (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Brauer, Allan (M)        
  > Lange, Christopher (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
4 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 2    
  > Bird, Stephan (M)        
  > McSherry, Allan (M)        


*60-64 Female *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McPhee, Angie (F) Dicky Beach SLSC 6    
2 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 5    


*60-64 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McPhee, Angie (F) Dicky Beach SLSC 6    
2 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 5    


*60-64 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Jeffery, Pauline (F) Kurrawa SLSC 5    


*60-64 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Keay, Stuart (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*60-64 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Boulton, Paul (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 3    
5 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 McMahon, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 1    


*60-64 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 4    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 McMahon, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 2    


*60-64 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Rossiter, David (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Dews, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 4    
4 Morris, Jeffrey (M) Metropolitan Caloundra SLSC 3    


*60-64 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayner, John (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Eaves, Mark (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Cook, Lennard (M) Currumbin SLSC 4    
4 Adams, Herbert (M) Arcadian SLSC 3    
5 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    


*60-64 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Keay, Stuart (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 4    
4 Dews, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Forbes, Glen (M) Metropolitan Caloundra SLSC 2    
6 O'Bryan, Robert (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
7 Adams, Herbert (M) Arcadian SLSC 0    
8 Morris, Jeffrey (M) Metropolitan Caloundra SLSC 0    


*60-64 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Rossiter, David (M)        
  > Wilson, David (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Dews, Geoffrey (M)        
  > Rayner, John (M)        
3 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 4    
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Russell, Adrian (M)        


*60-64 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayner, John (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Haylock, William (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Denton, Kenneth (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 5    
5 Eaves, Mark (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Cook, Lennard (M) Currumbin SLSC 1    
7 French, Peter (M) Noosa Heads SLSC 0    
8 Devlin AM QC, Ralph (M) Maroochydore SLSC 0    


*60-64 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Scott, William (M) Dicky Beach SLSC 6    
2 Jeffery, Kevin (M) Kurrawa SLSC 5    
3 French, Peter (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Rossiter, David (M) Mooloolaba SLSC 2    
6 McSherry, Allan (M) Mackay SLSC 1    


*60-64 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 6    
  > Holmstrom, Trevor (M)        
  > Scott, William (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Harris, Christopher (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Forbes, Neil (M)        
  > Thornton, Mark (M)        


*65-69 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Christina (F) Kurrawa SLSC 6    


*65-69 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Nicholls, Christina (F)        


*65-69 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Elizabeth (F) Kurrawa SLSC 6    


*65-69 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Jenkinson, Paul (M) Noosa Heads SLSC 5    


*65-69 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Griffith, Denis (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Tomblin, Robert (M) Kurrawa SLSC 5    


*65-69 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Griffith, Denis (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Tomblin, Robert (M) Kurrawa SLSC 5    


*65-69 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 KILPATRICK, Robert (M) Brunswick SLSC 4    


*65-69 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Last, Glenn (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Toohey, Graham (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Jenkinson, Paul (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Harris OAM, Leonard (M) Maroochydore SLSC 2    


*65-69 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 KILPATRICK, Robert (M) Brunswick SLSC 5    
3 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 4    


*65-69 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Toohey, Graham (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Last, Glenn (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 4    
4 KILPATRICK, Robert (M) Brunswick SLSC 3    
5 Harris OAM, Leonard (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Jenkinson, Paul (M) Noosa Heads SLSC 1    


*65-69 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hume, Gary (M) Kawana Waters SLSC 6    
2 O'Brien, Paul (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Campbell, Neil (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 KILPATRICK, Robert (M) Brunswick SLSC 1    
7 Walsh, Trevor (M) Kawana Waters SLSC 0    
8 Caffery, Basil (M) Coolum Beach SLSC 0    


*65-69 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kawana Waters SLSC Team A Kawana Waters SLSC 6    
  > Hume, Gary (M)        
  > Walsh, Trevor (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Campbell, Neil (M)        
  > McLardy, Terry (M)        
3 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 4    
  > Caffery, Basil (M)        
  > Cameron, Kenneth (M)        


*70+ Open *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Allan (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Fraser, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 4    


*70+ Open *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Allan (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Wetherell, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    


*70+ Open *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Allan (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Wetherell, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 3    


*70+ Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Seward, Campbell (M)        
  > Trueman, Russell (M)        


*70+ Open *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Andersen, Peter (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Wetherell, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    


*70+ Open *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Gatenby, Jeffrey (M) Kurrawa SLSC 6    
2 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Nicholls, Allan (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Cameron, Kenneth (M) Coolum Beach SLSC 3    


*70+ Open *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Nicholls, Allan (M)        
  > Seward, Campbell (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Fraser, Peter (M)        
  > McLardy, Terry (M)        


*70+ Open *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Wood, Len (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Fraser, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Wetherell, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Andersen, Peter (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    


*70+ Open *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Seward, Campbell (M) Northcliffe SLSC 6    
2 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Gatenby, Jeffrey (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Benes, Robert (M) Dicky Beach SLSC 3    
5 Cameron, Kenneth (M) Coolum Beach SLSC 2    
6 Trueman, Russell (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Gordon, John (M) Mooloolaba SLSC 0    


*70+ Open Ironperson
Place Name Club Points Time Comments
1 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 6    


*Over 140 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Minx Maroochydore SLSC 6    
  > Carnie, Melissa (F)        
  > Davis, Jennifer (F)        
  > Kyriacou, Kate (F)        
  > Symons, Raylene (F)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Bothwell, Michelle (F)        
  > Crawley, Lauren (F)        
  > Hill, Kelley (F)        
  > Hopewell, Kelly (F)        
  > Manson, Hannah (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 4    
  > Janssen, Shelley (F)        
  > Miller, Briohny (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        


*Over 140 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Camels Currumbin SLSC 6    
  > Jones, Troy (M)        
  > Liussi, Paolo (M)        
  > Mooney, Jason (M)        
  > Round, David (M)        
2 Metropolitan Caloundra SLSC Triple JD's Metropolitan Caloundra SLSC 5    
  > Armitage, Drew (M)        
  > Frampton, Jacob (M)        
  > Price, Jackson (M)        
  > Ware, James (M)        


*Over 160 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 6    
  > Bishop, Michelle (F)        
  > Copsey, Clare (F)        
  > Johnston, Kelly (F)        
  > Pont, Debbie (F)        
2 Coolangatta SLSC Shenanigators Coolangatta SLSC 5    
  > Cargnoni, Margaret (F)        
  > Fenton, Cheryll (F)        
  > Mills, Catherine (F)        
  > Smith, Tamara (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Mikkelsen, Caitlin (F)        
  > Scholten, Jenny (F)        
  > Sullivan, Alison (F)        
  > Webber, Amanda (F)        


*Over 160 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Metropolitan Caloundra SLSC Met Cal White Metropolitan Caloundra SLSC 6    
  > Canniffe, Benjamin (M)        
  > Dwyer, Nathan (M)        
  > McCahon, John (M)        
  > O'Kelly, Michael (M)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Cook, Benjamin (M)        
  > Hall, Peter (M)        
  > McMahon, Bernard (M)        
  > Miller, Luke (M)        
  > Thompson, Benjamin (M)        
3 Townsville Picnic Bay SLSC Liquid Assets Townsville Picnic Bay SLSC 4    
  > CORRADINI, DOMINIC (M)        
  > Lulham, Brendan (M)        
  > Shillam, Robert (M)        
  > Symington, David (M)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Cooper, Phillip (M)        
  > Dornan, Mark (M)        
  > Hamilton, Jason (M)        
  > Pitman, Brendon (M)        
5 Etty Bay SLSC Team A Etty Bay SLSC 2    
  > Cini, Shayne (M)        
  > Horton, Daniel (M)        
  > Jones, David (M)        
  > Van Bael, Stuart (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Fireball Alexandra Headland SLSC 1    
  > Archer, Sam (M)        
  > Artley, Wayne (M)        
  > Craven, Gregory (M)        
  > Cruickshank, Gavin (M)        


*Over 180 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Hague, Jason (M)        
  > Stray, Greg (M)        
  > Wedd, Stephen (M)        
  > Wood, Thomas (M)        
2 Tallebudgera SLSC Tallebudgera Hogs Tallebudgera SLSC 5    
  > Case, Geoffrey (M)        
  > Rahe, Daniel (M)        
  > Tyson, Jonathan (M)        
  > Williams, Gary (M)        
3 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 4    
  > Carolan, Brennan (M)        
  > Lough, David (M)        
  > Scanlon, Anthony (M)        
  > Stone, Corey (M)        
4 Emu Park SLSC Deckheads Emu Park SLSC 3    
  > Maxwell, Geoffrey (M)        
  > Reynolds, Gavin (M)        
  > Rye, Stephen (M)        
  > Wall, Jonathan (M)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Mayhem Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Bull, Nigel (M)        
  > Chipman, Philip (M)        
  > Montey, Dewayne (M)        
  > Pither, Cameron (M)        
6 Yeppoon SLSC Team A Yeppoon SLSC 1    
  > Bennett, Maxwell (M)        
  > Carroll, Benedict (M)        
  > Gettinby, Kiernan (M)        
  > Murray, Mark (M)        
  > Newton, Richard (M)        


*Over 200 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC JTC 200 Alexandra Headland SLSC 6    
  > Dunn, John (M)        
  > Kemsley, John (M)        
  > Riches, Brenden (M)        
  > Titmus, John (M)        
2 Noosa Heads SLSC The Condors Noosa Heads SLSC 5    
  > Beaufort, Christopher (M)        
  > Curwen, Michael (M)        
  > Hatton, Stephen (M)        
  > Jenkins, John (M)        
  > Porter, Stephen (M)        
3 Tannum Sands SLSC Tannum Stingrays Tannum Sands SLSC 4    
  > Gardiner, Shane (M)        
  > Lloyd, Brian (M)        
  > Pollock, Kenneth (M)        
  > Withoos, Julie (F)        
4 Etty Bay SLSC Team A Etty Bay SLSC 3    
  > Grant, Peter (M)        
  > Hall, Kenneth (M)        
  > Ross, Wade (M)        
  > Worth, Gregory (M)        
5 Coolangatta SLSC Grey Coolangatta SLSC 2    
  > Bathie, Trevor (M)        
  > Connop, Ian (M)        
  > Doyle, Garry (M)        
  > Garofalo, Ivo (M)        
  > Simpson, Terry (M)        
6 Currumbin SLSC Crocs Currumbin SLSC 1    
  > Keller, Anthony (M)        
  > Kennedy, John (M)        
  > O'Connor, Mark (M)        
  > Wilkins, Stuart (M)        


*Over 220 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Fossils Maroochydore SLSC 6    
  > Chilcott, William (M)        
  > Ellwood, Steven (M)        
  > Wieland, Stephen (M)        
  > Wynne, Peter (M)        


*Over 240 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Adams, Peter (M)        
  > Black, Barry (M)        
  > Morey, Peter (M)        
  > Radenovic, Mark (M)        
2 Coolangatta SLSC Blue Coolangatta SLSC 5    
  > Buttenshaw, Colin (M)        
  > Mason, Stephen (M)        
  > Matthews, Graham (M)        
  > McNamara, Peter (M)        
3 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 4    
  > Baker, Paul (Ginger) (M)        
  > Coe, Neil (M)        
  > Czerny, Julius (M)        
  > McCarthy, John (M)        
4 Alexandra Headland SLSC JDBA 240 Alexandra Headland SLSC 3    
  > Campbell, Paul (M)        
  > Lawrance, John (M)        
  > Millar, Scott (M)        
  > Watt, Patrick (M)        
5 Maroochydore SLSC Magnets Maroochydore SLSC 2    
  > Corsbie, Christopher (M)        
  > Ingram, Wayne (M)        
  > O'Brien, Paul (M)        
  > Thomas, Paul (M)        


*Over 260 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Channells, Ian (M)        
  > Jones, London (M)        
  > Mangin, Stephen (M)        
  > Prior, Robert (M)        
2 Coolum Beach SLSC The Survivors Coolum Beach SLSC 5    
  > Barben, Gary (M)        
  > Ellingsen, John (M)        
  > Sharry, William (M)        
  > Trembath, Ronald (M)