2016 QLD Senior Championships (Event Date: 18/03/2016)

Final Results

Generated on 21/11/2017 9:36 pm


*Open Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Coates, Ella (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Kassulke, Mieke (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Innes, Courtney (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Watson, Sally (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Bevege, Rhianna (F) Palm Beach SLSC (QLD) 2    


*Open Female *5 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc The Pearls Mermaid Beach AEME SLSC Inc 26    
  > Briody, Teresa (F)        
  > Briody, Joanne (F)        
  > Gerry, Melinda (F)        
  > Roberts, Melissa (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
2 Townsville Picnic Bay SLSC Team A Townsville Picnic Bay SLSC 25    
  > Aili, Jessica (F)        
  > Keen, Ashlee (F)        
  > Murphy, Ashleigh (F)        
  > Soutar, Danielle (F)        
  > Wakeham, Hollie (F)        


*Open Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Cracroft-Wilson, Melissa (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Masters, Bree (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Forsyth, Elizabeth (F) Currumbin SLSC 4    
4 Forsyth, Tarren (F) Tugun SLSC 3    
5 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Keevil, Evangeline (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Brymer, Brittanny (F) Currumbin SLSC 0    
8 Jensen, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*Open Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Cracroft-Wilson, Melissa (F)        
  > Kay, Nicole (F)        
  > Knox, Kristy (F)        
  > Masters, Bree (F)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Brymer, Brittanny (F)        
  > Fien, Olivia (F)        
  > Forsyth, Elizabeth (F)        
  > London, Loren (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Conrad, Sarah (F)        
  > Jensen, Mikayla (F)        
  > Keevil, Evangeline (F)        
  > Keevil, Charlotte (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Innes, Natasha (F)        
  > Innes, Courtney (F)        
  > Parker, Ellie (F)        
  > Rynne, Emma (F)        


*Open Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kay, Nicole (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Cracroft-Wilson, Melissa (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Masters, Bree (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Fien, Olivia (F) Currumbin SLSC 3    
5 Knox, Kristy (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Brymer, Brittanny (F) Currumbin SLSC 1    


*Open Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Mullins, Jennifer (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Duffy, Mackenzie (F)        
  > Gilliman, Caitlin (F)        
6 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 1    
  > Kelly, Sharlene (F)        
  > Rogers, Lana (F)        


*Open Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Harriet (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Hancock, Courtney (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Mercer, Jordan (F) Noosa Heads SLSC 4    
4 Nurthen, Karlee (F) Currumbin SLSC 3    
5 Hall, Olivia (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Brown, Ella (F) Maroochydore SLSC 1    


*Open Female *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Smith, Kristyl (F)        
  > Stredwick, Samantha (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Goulding, Jessica (F)        
  > Mullins, Jennifer (F)        
  > Parker, Ellie (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        
3 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 4    
  > Domarecki, Megan (F)        
  > Rump, Tayla (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        


*Open Female *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Mariah (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 6    
2 Koenen, Alyssa (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Nolan, Alexandra (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Pegg, Rebecca (F) Currumbin SLSC 3    
5 Dowker, Maggie (F) Currumbin SLSC 2    
6 Goulding, Jessica (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Mullins, Jennifer (F) Northcliffe SLSC 0    


*Open Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Creedy, Rebecca (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Dunn, Maddy (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Brown, Harriet (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Bain, Alicia (F) Currumbin SLSC 3    
5 Sculley, Hannah (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 1    


*Open Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Kaihau, Grace (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Hall, Olivia (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
  > McCarthy, Hannah (F)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Bain, Alicia (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Smith, Kristyl (F)        
6 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 1    
  > Coleman, Tara (F)        
  > Kinsey, Kira (F)        
  > Snell, Elizabeth (F)        


*Open Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Hall, Olivia (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
2 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 5    
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
4 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 3    
  > Bain, Alicia (F)        
  > Pegg, Rebecca (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Cronin, Stephanie (F)        
  > Wildin-Snedden, Jazmine (F)        
6 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 1    
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
  > Snell, Elizabeth (F)        


*Open Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tallebudgera SLSC Talle Kaylews Tallebudgera SLSC 6    
  > Brockett, Kelissa (F)        
  > Gubbins, Lucy (F)        
  > Morrison, Kirsty (F)        
  > Upton, Georgina (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Bodger, Jenaya (F)        
  > Dreaver, Courtney (F)        
  > Hickey, Emily (F)        
  > Wood, Nicola (F)        
3 Currumbin SLSC Hunters Currumbin SLSC 4    
  > Gaffney, Michelle (F)        
  > Kelly, Genevieve (F)        
  > O'Keeffe, Sascha (F)        
  > Walker, Marianne (F)        
  > Webber, Lisa (F)        
4 Northcliffe SLSC Krankitz Northcliffe SLSC 3    
  > Bone, Nicola (F)        
  > Hamilton, Penelope (F)        
  > Kelly, Tara (F)        
  > Smith, Courtney (F)        
5 Maroochydore SLSC Amazons Maroochydore SLSC 2    
  > Berger, Gesine (F)        
  > Bodger, Alanna (F)        
  > Davis, Jennifer (F)        
  > Symons, Raylene (F)        
6 Metropolitan Caloundra SLSC Hammers Metropolitan Caloundra SLSC 1    
  > Canniffe, Kelly (F)        
  > Chapman, Claire (F)        
  > Grimsey, Shannon (F)        
  > Johnston, Larissa (F)        


*Open Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Mariah (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 6    
2 Hancock, Courtney (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Brown, Harriet (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Creedy, Rebecca (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Koenen, Alyssa (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Rogers, Lana (F) Noosa Heads SLSC 1    


*Open Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Nurthen, Karlee (F) Currumbin SLSC 6    
2 Massie, Brianna (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Mercer, Jordan (F) Noosa Heads SLSC 4    
4 Britton, Alexandra (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Hancock, Bonnie (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Kelly, Sharlene (F) Noosa Heads SLSC 1    


*Open Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        
  > Picken, Ellie (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Smith, Kristyl (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Kelly, Sharlene (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Brown, Ella (F)        
  > Gilliman, Caitlin (F)        
  > Massie, Brianna (F)        
6 North Burleigh SLSC Team C North Burleigh SLSC 1    
  > Jones, Sophie (F)        
  > Larkins, Lucy (F)        
  > Larkins, Claudia (F)        
7 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 0    
  > Kinsey, Kira (F)        
  > Moir, Brodie (F)        
  > Radford, Danielle (F)        
8 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Annabel, Amy (F)        
  > Johnston, Samantha (F)        
  > Raymond, Tiarrn (F)        


*Open Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Smith, Kristyl (F)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Goulding, Jessica (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Smith, Eliza (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Kaihau, Grace (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
  > Rogers, Lana (F)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Davies, Prue (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Pegg, Rebecca (F)        
  > Picken, Ellie (F)        
5 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 2    
  > Britton, Alexandra (F)        
  > Coleman, Tara (F)        
  > Gough, Maddy (F)        
  > Kinsey, Kira (F)        
6 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 1    
  > Koenen, Alyssa (F)        
  > McGlone, Laura (F)        
  > Rump, Tayla (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        


*Open Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Bain, Alicia (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
  > Rogers, Lana (F)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Smith, Kristyl (F)        
  > Smith, Eliza (F)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bryant, Allison (F)        
  > Hall, Olivia (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Brown, Ella (F)        
  > Cronin, Stephanie (F)        
  > Massie, Brianna (F)        
6 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 1    
  > Gilliman, Caitlin (F)        
  > Wildin-Snedden, Jazmine (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        


*Open Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hagan, Patrick (M) Point Lookout SLSC 6    
2 Brewis, Liam (M) Currumbin SLSC 5    
3 Eastwell, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Jeffery, Damien (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Evans, Michael (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Smith, Samuel (M) Dicky Beach SLSC 1    


*Open Male *5 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 26    
  > Baxter, John (M)        
  > Devlin AM QC, Ralph (M)        
  > Marr, Jae (M)        
  > Sayers, John (M)        
  > Short, Daniel (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 25    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Fry, Stephen (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Shields, David (M)        
  > Williams, Mark (M)        


*Open Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Harris, Simon (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Baroni, Christopher (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Kelckhoven, Andrew (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Cook, Dennis (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Noguchi, Katsunari (M) Shikinejima Lifesaving Club 2    
6 Gordon, Kieran (M) Currumbin SLSC 1    
7 Tutt, Damien (M) Currumbin SLSC 0    
8 Parry, Christopher (M) Kurrawa SLSC 0    


*Open Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Caldow, Jordan (M)        
  > Delahunty, Timothy (M)        
  > Gilfillan, Jayden (M)        
  > Gordon, Kieran (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Grosserohde, Nils (M)        
  > Mispelhorn, Jake (M)        
  > Mispelhorn, Benjamin (M)        
  > Parry, Christopher (M)        
3 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 4    
  > Gough, Jason (M)        
  > McMahon, Brandon (M)        
  > Mispelhorn, Sam (M)        
  > Ross, Samuel (M)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Claydon, Benjamin (M)        
  > Laney, Christopher (M)        
  > Rychvalsky, Cody (M)        
  > Walpole, Michael (M)        
5 Point Lookout SLSC Team A Point Lookout SLSC 2    
  > Brady, Kane (M)        
  > Langenberg, Nicholas (M)        
  > O'Shea, Benjamin (M)        
  > Stone, Nathan (M)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Currie, Mathew (M)        
  > Pearce, Jack (M)        
  > Tutt, Damien (M)        
  > williams-swain, Mitchell (M)        


*Open Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Caldow, Jordan (M) Currumbin SLSC 6    
2 Parry, Christopher (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Mispelhorn, Sam (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Gilfillan, Jayden (M) Currumbin SLSC 3    
5 Mispelhorn, Benjamin (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Gordon, Kieran (M) Currumbin SLSC 1    


*Open Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Gale, Nicklaas (M)        
  > Hill, Cory (M)        
3 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 4    
  > Rhodes, David (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team B Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Lyndon, Tanyn (M)        
  > Rabjohns, Samuel (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Booth, Michael (M)        
  > Booth, Daniel (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Croucher, David (M)        
  > Porche, Shannon (M)        


*Open Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Alastair (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Moyes, Jack (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Eckstein, Caine (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Cuff, Luke (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Maynard, Jackson (M) Currumbin SLSC 2    
6 Carberry, Ben (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
7 Poole, Matt (M) Kurrawa SLSC 0    
8 Lyndon, Tanyn (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    


*Open Male *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
  > Carberry, Ben (M)        
  > Gray, Jack (M)        
  > Norton, Patrick (M)        
  > Short, Benjamin (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Davis, Matthew (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
  > Pegg, Scott (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Evans, Michael (M)        
  > Evans, Chris (M)        
  > Nishiyama, Shun (M)        
  > Van Achterbergh, Paul (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Chapman, Hamish (M)        
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Murfet, Andrew (M)        
5 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 2    
  > Nash, Alexander (M)        
  > Pluimers, Nicholas (M)        
  > Ryan, Liam (M)        
  > Trembath, Thomas (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Doughan, Bradley (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Prior, Jason (M)        
  > White, Michael (M)        
7 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 0    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Demopoulos, Stefaan (M)        
  > Jessup, Zachary (M)        
  > Rodger, Nicholas (M)        
8 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 0    
  > Bell, Samuel (M)        
  > Dick, Callan (M)        
  > Duffy, Jy (M)        
  > McGrath, Lachlan (M)        


*Open Male *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Bell, Samuel (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Gray, Jack (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Lyndon, Tanyn (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Pegg, Scott (M) Currumbin SLSC 3    
5 Doughan, Bradley (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Davis, Matthew (M) Currumbin SLSC 1    
7 Allan, Lucas (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Demopoulos, Stefaan (M) Northcliffe SLSC 0    


*Open Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Cole, Cameron (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Burrows, Rhys (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Dougherty, Hugh (M) Tugun SLSC 4    
4 Bevilacqua, Matt (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Orchard, Zachary (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Saal, Michael (M) Currumbin SLSC 1    


*Open Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Maynard, Jackson (M)        
  > Saal, Michael (M)        
  > White, Hayden (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Cole, Cameron (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Day, Alastair (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
  > Orchard, Zachary (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Poole, Matt (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Murfet, Simon (M)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Wheeler, Beau (M)        


*Open Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 6    
  > Maynard, Jackson (M)        
  > White, Hayden (M)        
2 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 5    
  > Farrell, Beau (M)        
  > Newbiggin, Dylan (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 4    
  > Orchard, Zachary (M)        
  > Zagel, Leon (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Poole, Matt (M)        
5 Currumbin SLSC Team C Currumbin SLSC 2    
  > Davis, Matthew (M)        
  > Gill, Samuel (M)        
6 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 1    
  > Pluimers, Nicholas (M)        
  > Trembath, Thomas (M)        


*Open Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC QFFS Alexandra Headland SLSC 6    
  > Barron, Luke (M)        
  > Baunach, Jason (M)        
  > Crompton, Chris (M)        
  > Stewart, Justin (M)        
2 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 5    
  > McPhillips, Samuel (M)        
  > Philbrook, Seth (M)        
  > Robinson, Samuel (M)        
  > Walker, Marcus (M)        
3 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 4    
  > Howell, Chris (M)        
  > Meuleners, Jonathon (M)        
  > Sparrow, William (M)        
  > Stone, Corey (M)        
4 Currumbin SLSC Barbarians Currumbin SLSC 3    
  > Hamilton, Mactavish (M)        
  > Martin, Randall (M)        
  > Williams, Glen (M)        
  > Winkler, Nicholas (M)        
5 Currumbin SLSC Coal Trains Currumbin SLSC 2    
  > Burgess, Matthew (M)        
  > Fowke, Thomas (M)        
  > Stacey, Murray (M)        
  > Williams, Nicholas (M)        
6 Currumbin SLSC Huscarls Currumbin SLSC 1    
  > Apanui, Robert (M)        
  > Fraser, Joseph (M)        
  > Hayward, Cain (M)        
  > Pyke, Andrew (M)        


*Open Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Allan, Lucas (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Eckstein, Shannon (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Ryan, Liam (M) North Burleigh SLSC 4    
4 O'Brien, George (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Carberry, Ben (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Van Achterbergh, Paul (M) Northcliffe SLSC 1    


*Open Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hill, Cory (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Porter, James (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Clear, Jacob (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Morrison, Kevin (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Simpson, Joel (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Booth, Michael (M) Kurrawa SLSC 1    


*Open Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Maynard, Jackson (M)        
  > McKitterick, Joel (M)        
  > White, Hayden (M)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Carberry, Ben (M)        
  > Clear, Jacob (M)        
  > Lyndon, Tanyn (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Gale, Nicklaas (M)        
  > Hill, Cory (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
  > Prior, Jason (M)        
5 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 2    
  > Dougherty, Hugh (M)        
  > Hamilton, Samuel (M)        
  > Hunt, Christopher (M)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Hynard, Mackenzie (M)        
  > Jessup, Zachary (M)        
  > Rodger, Nicholas (M)        
7 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 0    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Booth, Michael (M)        
  > Booth, Daniel (M)        
8 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 0    
  > Bolton, Nicholas (M)        
  > Drury, Rhys (M)        
  > Newbiggin, Dylan (M)        


*Open Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Green, Nikolas (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Dowling, Thomas (M)        
  > O'Brien, George (M)        
  > Poole, Matt (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Davis, Matthew (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > Pegg, Scott (M)        
  > White, Hayden (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Burrows, Rhys (M)        
  > Moyes, Jack (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
  > Williams, Bailey (M)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Chapman, Hamish (M)        
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Murfet, Simon (M)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Demopoulos, Stefaan (M)        
  > Hynard, Mackenzie (M)        
  > McDonnell, Jarryd (M)        
  > Wheeler, Beau (M)        
7 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Greentree, Jarrad (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Sanders, Rory (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
8 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 0    
  > Day, Alastair (M)        
  > Gray, Nathan (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
  > Zagel, Leon (M)        


*Open Male *Taplin 6 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Gale, Nicklaas (M)        
  > Green, Nikolas (M)        
  > Hill, Cory (M)        
  > Wheeler, Beau (M)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Carberry, Ben (M)        
  > Clear, Jacob (M)        
  > Gray, Jack (M)        
  > Lyndon, Tanyn (M)        
  > Mullen, Mitchell (M)        
  > Norton, Patrick (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Day, Alastair (M)        
  > Dennis, Nicholas (M)        
  > Gray, Nathan (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
  > Orchard, Zachary (M)        
  > Zagel, Leon (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Booth, Michael (M)        
  > Booth, Daniel (M)        
  > Dowling, Thomas (M)        
  > O'Brien, George (M)        
  > Poole, Matt (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Brazier, Jack (M)        
  > Cole, Cameron (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
  > White, Michael (M)        
  > Wright, Alex (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Davis, Matthew (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > McKitterick, Joel (M)        
  > Saal, Michael (M)        
  > White, Hayden (M)        


*Open Mixed *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 6    
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Gale, Nicklaas (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 5    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Porter, James (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team C Alexandra Headland SLSC 4    
  > Kenny, Jett (M)        
  > O'Neill, Siarn (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Hill, Cory (M)        
  > Taylor, Kate (F)        
5 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 2    
  > Booth, Michael (M)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Bryant, Allison (F)        
  > Sloss, Dane (M)        


*Reserve Grade *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC ABA Accountants Alexandra Headland SLSC 6    
  > Cooper, Grant (M)        
  > Ibbs, Bradley (M)        
  > Kerr, Andrew (M)        
  > Miller, Matthew (M)        
2 Northcliffe SLSC Thunder Northcliffe SLSC 5    
  > Baxter, Harold (M)        
  > Hickey, Aaron (M)        
  > Pepper, Jonathan (M)        
  > Townsend, Benjamin (M)        
3 Dicky Beach SLSC The Flashbacks Dicky Beach SLSC 4    
  > Cook, Benjamin (M)        
  > Hall, Peter (M)        
  > Miller, Luke (M)        
  > Thompson, Benjamin (M)        
4 Currumbin SLSC Drifters Currumbin SLSC 3    
  > Hinschen, Edward (M)        
  > McEvoy, Chris (M)        
  > Nance, Jonathon (M)        
  > Waxman, Christopher (M)        
5 Coolum Beach SLSC Coolum Jetts Coolum Beach SLSC 2    
  > Gilbert, Ryan (M)        
  > Harris, Brent (M)        
  > Hetherington, Aaron (M)        
  > Macaulay, Brendan (M)        
6 Southport SLSC (QLD) Southport Stumps Southport SLSC (QLD) 1    
  > Beasley, Trent (M)        
  > Finter, Ryan (M)        
  > Gage, Aaron (M)        
  > Harris, Thomas (M)        


*Restricted *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Eckstein, Shannon (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Lahey, Dev (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Zagel, Leon (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Chapman, Hamish (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Nishiyama, Shun (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Bodier, Renaud (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
7 Forrester, Mark (M) North Burleigh SLSC 0    
8 White, Michael (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*U17 *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Petersen, Mawgan (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Chapman, Jackson (M) Tugun SLSC 5    
3 Williams, Cooper (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Carroll, Ryan (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Loughnan, Jacob (M) Currumbin SLSC 2    
6 Cooper, Samuel (M) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Wilson, Toby (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Cook, Tyler (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    


*U17 *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Broderick, Jack (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Prior, Dylan (M)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Emanuel, Thomas (M)        
  > Rogers, Oscar (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Redler, Toby (M)        
  > Wood, Cade (M)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team C Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Lewis-Fox, Hayden (M)        
  > Miskell, Cooper (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 2    
  > Molkentin, Jacob (M)        
  > Nichol, Jay (M)        
  > Turton, Byron (M)        
6 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 1    
  > Chapman, Jackson (M)        
  > Emery, Jordan (M)        
  > Tighe, Charlie (M)        
7 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Foster, Dylan (M)        
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Pickering, Mitchell (M)        
8 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 0    
  > Bishop, Taine (M)        
  > Johnston, Max (M)        
  > Wood, Harrison (M)        


*U17 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Alexandra (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Dickey, Tyla (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Innes, Natasha (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Nicolaides, Leah (F) Ayr SLSC 3    
5 Cullen, Lucy-Grace (F) Coolum Beach SLSC 2    
6 Gilmour, Macy (F) Southport SLSC (QLD) 1    
7 Mapstone, Tegan (F) Ellis Beach SLSC 0    
8 Miller, Steffi (F) Hervey Bay SLSC 0    


*U17 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Jensen, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Fien, Olivia (F) Currumbin SLSC 4    
4 Blake, Sidney (F) Tannum Sands SLSC 3    
5 Stevenson, Lauren (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Innes, Natasha (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Nash, Bailie (F) Point Lookout SLSC 0    


*U17 Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Carter, Hannah (F)        
  > Dick, Lillian (F)        
  > Fien, Olivia (F)        
  > Noyes, Bridget (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Dickey, Tyla (F)        
  > Jensen, Mikayla (F)        
  > Keevil, Charlotte (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
3 Mackay SLSC Team A Mackay SLSC 4    
  > Born, Megan (F)        
  > Breitkreutz, Zoe (F)        
  > Finney, Claudia (F)        
  > Wilson, Mackinley (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Innes, Natasha (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
  > Phillips, Madeleine (F)        
5 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 2    
  > Bachelard, Victoria (F)        
  > Bevege, Rhianna (F)        
  > Blake, Chloe (F)        
  > Brennan, Ella (F)        


*U17 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Fien, Olivia (F) Currumbin SLSC 5    
3 Blake, Sidney (F) Tannum Sands SLSC 4    
4 Miller, Steffi (F) Hervey Bay SLSC 3    
5 Jensen, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Noyes, Bridget (F) Currumbin SLSC 1    


*U17 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Kaihau, Grace (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Slaven, Claudia-Rose (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Wildin-Snedden, Bay (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Kollen, Tahlia (F) Sawtell SLSC Inc 3    
5 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 2    
6 O'Leary-Whitney, Sara (F) North Burleigh SLSC 1    
7 Kelly, Lucinda (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Williams, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*U17 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Slaven, Claudia-Rose (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Wildin-Snedden, Bay (F) Maroochydore SLSC 4    
4 KAY, Gabrielle (F) Byron Bay SLSC 3    
5 Belmar, Britney (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Phelan, Matilda (F) Noosa Heads SLSC 1    
7 Browne, Jordan (F) North Burleigh SLSC 0    
8 Wilson, Mackinley (F) Mackay SLSC 0    


*U17 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Wildin-Snedden, Bay (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Clarke, Alexandra (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Sculley, Hannah (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Kaihau, Grace (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Kollen, Tahlia (F) Sawtell SLSC Inc 1    
7 Kelly, Lucinda (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Travers, Chloe (F) Maroochydore SLSC 0    


*U17 Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Keevil, Charlotte (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Lunardelli, Zoe (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Travers, Shaye (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Duffy, Mackenzie (F)        
  > Patrick, Tara (F)        
  > Travers, Chloe (F)        
6 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 1    
  > Halliwell, Lili (F)        
  > O'Leary-Whitney, Sara (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        


*U17 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Sculley, Hannah (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        
2 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 5    
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 4    
  > Bounty, Chloe (F)        
  > Patrick, Tara (F)        
4 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 3    
  > O'Leary-Whitney, Sara (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Keevil, Charlotte (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
6 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 1    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
7 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team B Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Blanch, Erin (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
8 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 0    
  > Dowker, Maggie (F)        
  > Feuerriegel, Chelsea (F)        


*U17 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Wildin-Snedden, Bay (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Slee, Jade (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Phelan, Matilda (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Belmar, Britney (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Wikaire, Elly (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Kollen, Tahlia (F) Sawtell SLSC Inc 0    
8 Smallman, Mia (F) Sunshine Beach SLSC 0    


*U17 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kelly, Lucinda (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Kaihau, Grace (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Blanch, Erin (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Travers, Chloe (F) Maroochydore SLSC 3    
5 Sculley, Hannah (F) Northcliffe SLSC 2    
8 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 0    


*U17 Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Browne, Jordan (F)        
  > Gough, Maddy (F)        
  > O'Leary-Whitney, Sara (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Conyngham, Nicole (F)        
  > Rees, Imogen (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Keevil, Charlotte (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Belmar, Britney (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
  > Cook, Tyler (F)        
  > Osborne, Gretel (F)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Bounty, Chloe (F)        
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Patrick, Tara (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Lunardelli, Zoe (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
  > Phillips, Madeleine (F)        


*U17 Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Lunardelli, Zoe (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Travers, Chloe (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Bryant, Courtney (F)        
  > Kaihau, Grace (F)        
  > Phelan, Matilda (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
  > Rees, Imogen (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Keevil, Charlotte (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
6 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 1    
  > Halliwell, Lili (F)        
  > O'Leary-Whitney, Sara (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
7 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Blanch, Erin (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
  > Cook, Tyler (F)        
8 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 0    
  > Bounty, Chloe (F)        
  > Duffy, Mackenzie (F)        
  > Patrick, Tara (F)        


*U17 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Redler, Toby (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Crouch, Harrison (M) Northcliffe SLSC 5    
3 McInnes, Callum (M) Tallebudgera SLSC 4    
4 Craven, Lachlan (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Miller, Daniel (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Small, Riley (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 1    


*U17 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Innes, Alex (M) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 Farrelly, Liam (M) Hervey Bay SLSC 5    
3 Enright, Caleb (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Pearce, Jack (M) Currumbin SLSC 3    
5 Wyatt, Luke (M) Currumbin SLSC 2    
6 Finney, Alexander (M) Mackay SLSC 1    
7 Miller, Nicholas (M) Hervey Bay SLSC 0    
8 Traucnieks, Marcus (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*U17 Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Berge, Joel (M)        
  > Buckley, Zayne (M)        
  > Enright, Caleb (M)        
  > Grimley, Caleb (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Linton, Corey (M)        
  > Molkentin, Jacob (M)        
  > Nichol, Jay (M)        
  > Turton, Byron (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Delahunty, Matthew (M)        
  > Dovey, Koen (M)        
  > Pearce, Jack (M)        
  > Wyatt, Luke (M)        


*U17 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Innes, Alex (M) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 Rychvalsky, Cody (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Pearce, Jack (M) Currumbin SLSC 4    
4 Farrelly, Liam (M) Hervey Bay SLSC 3    
5 Wyatt, Luke (M) Currumbin SLSC 2    
6 Linton, Joshua (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*U17 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Outram, Jaspre (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Williams, Cooper (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Carroll, Ryan (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Schulz, Kobe (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Rosato, James (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Redler, Toby (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Wood, Cade (M) Northcliffe SLSC 0    


*U17 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Williams, Cooper (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Carroll, Ryan (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Chapman, Jackson (M) Tugun SLSC 4    
4 Outram, Jaspre (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Kinsela, Ky (M) Sawtell SLSC Inc 2    
6 Schulz, Kobe (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Adams, Harrison (M) Arcadian SLSC 0    
8 Leis, Cody (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    


*U17 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Guthrie, Campbell (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Burrows, Conor (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Timperley, Jy (M) Byron Bay SLSC 3    
5 Schulz, Kobe (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Carroll, Ryan (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Wood, Cade (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Wilson, Alex (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*U17 Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Crouch, Harrison (M)        
  > Redler, Toby (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Burrows, Conor (M)        
  > Outram, Jaspre (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Alder, Jack (M)        
  > Carroll, Ryan (M)        
  > Coombes, Mitchell (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
5 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
  > Miskell, Cooper (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
  > Selvarajah, James (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Delahunty, Matthew (M)        
  > Engel, Joe (M)        
  > Green, Thomas (M)        
7 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 0    
  > Chapman, Jackson (M)        
  > Emery, Jordan (M)        
  > Tighe, Charlie (M)        
8 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Emanuel, Thomas (M)        
  > Rogers, Oscar (M)        


*U17 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Burrows, Conor (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Rosato, James (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Carroll, Ryan (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Brazier, Jack (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Moles, Dane (M)        
  > Woods, Cooper (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team C Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Leis, Cody (M)        
  > Selvarajah, James (M)        
7 Northcliffe SLSC Team F Northcliffe SLSC 0    
  > Clout, Riley (M)        
  > Wood, Cade (M)        
8 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Emanuel, Thomas (M)        


*U17 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Outram, Jaspre (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Williams, Cooper (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Clout, Riley (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Wilson, Toby (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Kinsela, Ky (M) Sawtell SLSC Inc 2    
6 Rosato, James (M) Northcliffe SLSC 1    


*U17 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Green, Thomas (M) Currumbin SLSC 6    
2 Timperley, Jy (M) Byron Bay SLSC 5    
3 Broderick, Jack (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Molkentin, Jacob (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Rogers, Oscar (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Collins, Tristan (M) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Prior, Dylan (M) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Emery, Jordan (M) Tugun SLSC 0    


*U17 Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Carroll, Ryan (M)        
  > Clout, Riley (M)        
  > Redler, Toby (M)        
  > Wood, Cade (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Cooper, Samuel (M)        
  > Etchells, Kye (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Pickering, Mitchell (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Brazier, Jack (M)        
  > Cumner, Corey (M)        
  > Foster, Dylan (M)        
  > Guthrie, Campbell (M)        
5 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
  > Leis, Cody (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
  > Mossop, Toby (M)        
  > Pitman, Sam (M)        
6 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 1    
  > Bishop, Taine (M)        
  > Johnston, Max (M)        
  > Purcell, Fraser (M)        
  > Wood, Harrison (M)        


*U17 Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Burrows, Conor (M)        
  > Outram, Jaspre (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Delahunty, Matthew (M)        
  > Green, Thomas (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
  > Wood, Cade (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Brazier, Jack (M)        
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 2    
  > Broderick, Jack (M)        
  > Cumner, Corey (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Crouch, Harrison (M)        
  > Rosato, James (M)        
7 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Emanuel, Thomas (M)        
  > Rogers, Oscar (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team D Alexandra Headland SLSC 0    
  > Pickering, Mitchell (M)        
  > Prior, Dylan (M)        
  > Rawlings, Jack (M)        


*U19 *5 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Townsville Picnic Bay SLSC Team A Townsville Picnic Bay SLSC 6    
  > Aili, Jessica (F)        
  > Chaillon, Karly (F)        
  > Harte, Emily (F)        
  > Heyer, Caitlyn (F)        
  > Soutar, Danielle (F)        


*U19 *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > King, Isaac (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Williams, Cooper (M)        
  > Williams, Bailey (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
4 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 3    
  > Bailey, Beau (M)        
  > Pascoe, Lachlan (M)        
5 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 2    
  > Pettigrove, Zion (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
6 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 1    
  > Barnes, Harrison (M)        
  > Fischer, Robert (M)        
7 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 0    
  > Bishop, Taine (M)        
  > Johnston, Max (M)        


*U19 *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Joshua (M) Currumbin SLSC 6    
2 Bisby, Mikael (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Williams, Bailey (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Hagan, Jonathan (M) Point Lookout SLSC 3    
5 Redwood, Brock (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Breetzke, Callum (M) Northcliffe SLSC 1    


*U19 *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Hurricanes Northcliffe SLSC 6    
  > Becker, Lachlan (M)        
  > Comerford, Declan (M)        
  > Greenhalgh, Justin (M)        
  > Janse Van Rensburg, Ewan (M)        
2 Tannum Sands SLSC Tannum Turbos Tannum Sands SLSC 5    
  > McDiarmid, Clayton (M)        
  > McKeiver, Nicholas (M)        
  > McLean, Michael (M)        
  > Sherwood, Kurt (M)        
3 Alexandra Headland SLSC QFFS Alexandra Headland SLSC 4    
  > Archer, Ned (M)        
  > Burrows, Jackson (M)        
  > Cannon, Harrison (M)        
  > Jenkinson, Ned (M)        
  > Minett, Timothy (M)        
4 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 3    
  > Ashton, Daniel (M)        
  > Hoffmann, Lachlan (M)        
  > Korac, Riley (M)        
  > McNally, Patrick (M)        
5 Coolangatta SLSC Shepherds Coolangatta SLSC 2    
  > Connor, Shaun (M)        
  > Gray, Christopher (M)        
  > Mercer, Jake (M)        
  > Taylor, Sam (M)        
6 Alexandra Headland SLSC H&H Air Conditioning Alexandra Headland SLSC 1    
  > Clark, Joe (M)        
  > Hume, Bennett (M)        
  > McAuley, Matthew (M)        
  > Roberts, Angus (M)        


*U19 *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
2 Byron Bay SLSC Team B Byron Bay SLSC 5    
  > KAY, Bradley (M)        
  > SEWELL, Shaun (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
3 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 4    
  > Collins, Shaun (M)        
  > Green, Thomas (M)        
  > Grieve, Tiago (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Fischer, Robert (M)        
  > King, Isaac (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
5 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 2    
  > McDermott, Georgina (F)        
  > Pettigrove, Zion (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Buhk, Connor (M)        
  > Hartland, Corey (M)        
  > Wright, Alex (M)        
7 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 0    
  > Green, Nikolas (M)        
  > Hardy, Mitchell (M)        
  > Marcroft, Luke (M)        
8 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team B Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Bisby, Mikael (M)        
  > Miskell, Max (M)        
  > Walker, James (M)        


*U19 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Petersen, Greta (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Aulsebrook, Eve (F) Hervey Bay SLSC 5    
3 Taylor-Rolls, Xanique (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Butler, Caitlin (F) Tugun SLSC 3    
5 Rump, Tayla (F) Northcliffe SLSC 2    


*U19 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Kay, Nicole (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Conrad, Sarah (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Aulsebrook, Eve (F) Hervey Bay SLSC 4    


*U19 Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Conrad, Sarah (F)        
  > Heilbronn, Bianca (F)        
  > Jensen, Mikayla (F)        
  > Robertson, Dana (F)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Carter, Hannah (F)        
  > Dick, Lillian (F)        
  > London, Loren (F)        
  > Noyes, Bridget (F)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Carah, Madeline (F)        
  > Innes, Natasha (F)        
  > Taylor, Kate (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        


*U19 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kay, Nicole (F) Kurrawa SLSC 6    
2 London, Loren (F) Currumbin SLSC 5    
3 Conrad, Sarah (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*U19 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Davies, Prue (F) Currumbin SLSC 6    
2 Rosato, Grace (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Lee, Cassie (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Heiniger, Ela (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Petersen, Greta (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
6 Beveridge, Drew (F) Maroochydore SLSC 1    
7 Purser, Stephanie (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    


*U19 Female *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Koenen, Alyssa (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
  > Taylor, Kate (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        


*U19 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McCarthy, Hannah (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Lee, Cassie (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Pettigrew, Laura (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Searle, Chandler (F) Currumbin SLSC 3    
5 Rosato, Grace (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Beveridge, Drew (F) Maroochydore SLSC 1    
7 Heiniger, Ela (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
8 Pugh, Abigail (F) Kurrawa SLSC 0    


*U19 Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Beveridge, Drew (F)        
  > Lee, Cassie (F)        
  > Pettigrew, Laura (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Rosato, Grace (F)        
  > Sculley, Hannah (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > McCarthy, Hannah (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Davies, Prue (F)        
  > Elkington, Jessica (F)        
  > Searle, Chandler (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Heilbronn, Bianca (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Robertson, Dana (F)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Meuwissen, Emily (F)        
  > Petersen, Greta (F)        
7 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 0    
  > Baxter, Nicola (F)        
  > Bryant, Courtney (F)        
  > Phelan, Matilda (F)        
8 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Bainbridge, Molly (F)        
  > Purser, Stephanie (F)        
  > Slee, Jade (F)        


*U19 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sawtell SLSC Inc Team A Sawtell SLSC Inc 6    
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > McConnachie, Sophia (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > McCarthy, Hannah (F)        
3 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 4    
  > Eddy, Rachel (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        
4 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 3    
  > Lee, Cassie (F)        
  > Pettigrew, Laura (F)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Davies, Prue (F)        
  > Searle, Chandler (F)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Sculley, Hannah (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        


*U19 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Koenen, Alyssa (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Davies, Prue (F) Currumbin SLSC 5    
3 Eddy, Rachel (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Kreuter, Megan (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Taylor-Rolls, Xanique (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Wildin-Snedden, Jazmine (F) Maroochydore SLSC 1    
7 Heiniger, Ela (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
8 Beveridge, Drew (F) Maroochydore SLSC 0    


*U19 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Massie, Brianna (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Heiniger, Ela (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Pugh, Abigail (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Beveridge, Drew (F) Maroochydore SLSC 3    
5 McCarthy, Hannah (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Purser, Stephanie (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
7 Taylor, Kate (F) Northcliffe SLSC 0    
8 Charles, Joanna (F) Byron Bay SLSC 0    


*U19 Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Koenen, Alyssa (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Rosato, Grace (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Beveridge, Drew (F)        
  > Lee, Cassie (F)        
  > Pettigrew, Laura (F)        
  > Wildin-Snedden, Jazmine (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Eddy, Rachel (F)        
  > Jackson, Emma (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Conyngham, Nicole (F)        
  > Rees, Imogen (F)        
  > Rump, Tayla (F)        
  > Wikaire, Elly (F)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Davies, Prue (F)        
  > Dowker, Maggie (F)        
  > Elkington, Jessica (F)        
  > Smith, Keely (F)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Cook, Tyler (F)        
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Meuwissen, Emily (F)        
  > Petersen, Greta (F)        
7 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Finney, Shailee (F)        
  > Finney, Brooke (F)        
  > McDermott, Georgina (F)        
  > Moore, Hayley (F)        
  > Smallman, Mia (F)        


*U19 Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Rosato, Grace (F)        
  > Taylor, Kate (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Eddy, Rachel (F)        
  > McCarthy, Hannah (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Beveridge, Drew (F)        
  > Massie, Brianna (F)        
  > Pettigrew, Laura (F)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Davies, Prue (F)        
  > Elkington, Jessica (F)        
  > Searle, Chandler (F)        
5 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Meuwissen, Emily (F)        
  > Petersen, Greta (F)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Bainbridge, Molly (F)        
  > Fisher, Isabel (F)        
  > Purser, Stephanie (F)        
7 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Carah, Madeline (F)        
  > Koenen, Alyssa (F)        
  > Lunardelli, Zoe (F)        
8 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 0    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
  > Taylor-Rolls, Xanique (F)        


*U19 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Adams, Jack (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Lund, Jack (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Gilmour, Jack (M) Southport SLSC (QLD) 4    
4 McGrath, Lachlan (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Brighton, William (M) Yamba SLSC Inc 2    
6 Bailey, Beau (M) Tallebudgera SLSC 1    
7 Gilliman, Michael (M) Yamba SLSC Inc 0    


*U19 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Gough, Jason (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Mispelhorn, Sam (M) Kurrawa SLSC 5    
3 McMahon, Brandon (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Haynes, Joel (M) Mackay SLSC 3    
5 Gilfillan, Jayden (M) Currumbin SLSC 2    
6 Stone, Nathan (M) Point Lookout SLSC 1    


*U19 Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Gough, Jason (M)        
  > McMahon, Brandon (M)        
  > Mispelhorn, Sam (M)        
  > Ross, Samuel (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Currie, Mathew (M)        
  > Delahunty, Timothy (M)        
  > Gilfillan, Jayden (M)        
  > Pearce, Jack (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Breetzke, Callum (M)        
  > Fildes, Jack (M)        
  > Hardy, Mitchell (M)        
  > Marcroft, Luke (M)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Alder, Jack (M)        
  > Hall, Campbell (M)        
  > Marcroft, Noah (M)        
  > Miller, Daniel (M)        


*U19 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Delahunty, Timothy (M) Currumbin SLSC 6    
2 Mispelhorn, Sam (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Gilfillan, Jayden (M) Currumbin SLSC 4    
4 Fildes, Jack (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Currie, Mathew (M) Currumbin SLSC 2    
6 McMahon, Brandon (M) Kurrawa SLSC 1    


*U19 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Wright, Alex (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Brown, Joshua (M) Currumbin SLSC 5    
3 Clouston, Joshua (M) Currumbin SLSC 4    
4 Erskine, Jayden (M) Currumbin SLSC 3    
5 Green, Nikolas (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Redwood, Brock (M) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Raward, Daniel (M) Kurrawa SLSC 0    
8 Chapman, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 0    


*U19 Male *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Collins, Shaun (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
  > Kelly, Matthew (M)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Emanuel, Thomas (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Rogers, Oscar (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Barnes, Harrison (M)        
  > Christie, Liam (M)        
  > Fischer, Robert (M)        
  > King, Isaac (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Breetzke, Callum (M)        
  > Hardy, Mitchell (M)        
  > Marcroft, Luke (M)        
  > Miller, Daniel (M)        


*U19 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Raward, Daniel (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Fletcher, Corey (M) Terrigal SLSC 5    
3 Pettigrove, Zion (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Wright, Alex (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Clouston, Joshua (M) Currumbin SLSC 2    
6 Sheridan, Jai (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Alcock, Cooper (M) Currumbin SLSC 0    


*U19 Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Hartland, Corey (M)        
  > Sinclair, Scott (M)        
  > Wright, Alex (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Pettigrove, Zion (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Crouch, Harrison (M)        
  > Green, Nikolas (M)        
  > Sheridan, Jai (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Fischer, Robert (M)        
  > King, Isaac (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Bull, Joshua (M)        
  > Martin, Luke (M)        
  > Slee, Hayden (M)        


*U19 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 6    
  > Pettigrove, Zion (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
2 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 5    
  > King, Isaac (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
3 Currumbin SLSC Team C Currumbin SLSC 4    
  > Collins, Shaun (M)        
  > Kelly, Matthew (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Green, Nikolas (M)        
  > Sheridan, Jai (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Masters, Lachlan (M)        
  > McGrath, Lachlan (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Christie, Liam (M)        
  > Fischer, Robert (M)        
7 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Doughan, Nicholas (M)        
  > Sinclair, Scott (M)        
8 Tallebudgera SLSC Team B Tallebudgera SLSC 0    
  > Bailey, Beau (M)        
  > Pascoe, Lachlan (M)        


*U19 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Green, Nikolas (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Sloman, Nicholas (M) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Wright, Alex (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Brown, Joshua (M) Currumbin SLSC 3    
5 Williams, Bailey (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Masters, Lachlan (M) Maroochydore SLSC 1    
7 Slee, Hayden (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
8 Gilmour, Jack (M) Southport SLSC (QLD) 0    


*U19 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Buhk, Connor (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Green, Nikolas (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Wright, Alex (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Raward, Daniel (M) Kurrawa SLSC 3    
5 SEWELL, Shaun (M) Byron Bay SLSC 2    
6 Erskine, Jayden (M) Currumbin SLSC 1    


*U19 Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Clout, Riley (M)        
  > Green, Nikolas (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Collins, Tristan (M)        
  > Greentree, Jarrad (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Collins, Shaun (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Bisby, Mikael (M)        
  > Leis, Cody (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
  > Walker, James (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Barnes, Harrison (M)        
  > Christie, Liam (M)        
  > Johnson, Todd (M)        
  > Van Eck, Oliver (M)        


*U19 Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 6    
  > Pettigrove, Zion (M)        
  > Redwood, Brock (M)        
  > Sloman, Nicholas (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Buhk, Connor (M)        
  > Hartland, Corey (M)        
  > Wright, Alex (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Green, Nikolas (M)        
  > Hardy, Mitchell (M)        
  > Sheridan, Jai (M)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Collins, Shaun (M)        
  > Green, Thomas (M)        
  > Kelly, Matthew (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Christie, Liam (M)        
  > King, Isaac (M)        
  > Raward, Daniel (M)        
7 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 0    
  > Jones-Rew, Joshua (M)        
  > Masters, Lachlan (M)        
  > McGrath, Lachlan (M)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Breetzke, Callum (M)        
  > Hall, Campbell (M)        
  > Marcroft, Luke (M)        


*U19 Mixed *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Raward, Daniel (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Jones-Rew, Joshua (M)        
  > Massie, Brianna (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Buhk, Connor (M)        
  > O'Neill, Siarn (F)        
4 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 3    
  > Gilmour, Macy (F)        
  > Gilmour, Jack (M)        
5 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 2    
  > Fischer, Robert (M)        
  > McCarthy, Hannah (F)        
6 Currumbin SLSC Team C Currumbin SLSC 1    
  > Collins, Zoe (F)        
  > Green, Thomas (M)        


*U23 Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Assets Maroochydore SLSC 6    
  > Buchanan, Elise (F)        
  > Burke, Virginia (F)        
  > Jones, Morgana (F)        
  > Ulrich, Catherine (F)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Dornan, Emily (F)        
  > Holyman, Meggan (F)        
  > Holyman, Abbey (F)        
  > Mitchell, Kristy (F)        
  > Rawnson, Chelsea (F)        
  > Wright, Edwina (F)        
3 Currumbin SLSC Sirens Currumbin SLSC 4    
  > Ethell, Heleena (F)        
  > Lucas, Jordanne (F)        
  > Meredith, Georgia (F)        
  > Psaltis, Haidee (F)        
4 Palm Beach SLSC (QLD) Vixen's Palm Beach SLSC (QLD) 3    
  > Ashe, Samantha (F)        
  > Gros, Isabelle (F)        
  > Hardman, Isabella (F)        
  > Petersen, Rebecca (F)        


*U23 Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Noosa Q Clad Dolphins Noosa Heads SLSC 6    
  > Bowness, Dylan (M)        
  > Matters, Timothy (M)        
  > McKill, Charlie (M)        
  > Sharp, Anthony (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Weasels Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Creagh, Elliott (M)        
  > Heath, Frasier (M)        
  > Moreton, David (M)        
  > Thomson-Smith, Zachariah (M)        
3 Coolangatta SLSC Black Coolangatta SLSC 4    
  > Hodge, Brent (M)        
  > Putland, Andrew (M)        
  > Skelly, Billy (M)        
  > Williams, Mitchell (M)        
4 Currumbin SLSC Motor Boats Currumbin SLSC 3    
  > Cormack, Dominic (M)        
  > Hofstee, Pierre (M)        
  > Janetzki, Ryan (M)        
  > Psaltis, Bill (M)        


Open Lifesaver Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Clouston, Joshua (M)        
  > Fraser, Joseph (M)        
  > Hayward, Cain (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > Pyke, Andrew (M)        
  > Walker, Marianne (F)        
  > White, Hayden (M)        
  > Wildman, Matthew (M)        
  > Wyatt, Luke (M)        
2 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 5    
  > Brown, Joshua (M)        
  > Clark, Lyle (M)        
  > Hamilton, Mactavish (M)        
  > Love, Tanya (F)        
  > Martin, Randall (M)        
  > McKitterick, Joel (M)        
  > Pearce, Jack (M)        
  > Saal, Michael (M)        
  > Williams, Glen (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Barron, Luke (M)        
  > Baunach, Jason (M)        
  > Brazier, Jack (M)        
  > Crompton, Chris (M)        
  > Davies, Stephen (M)        
  > Jensen, Mikayla (F)        
  > Porter, James (M)        
  > Stewart, Justin (M)        
  > Wright, Alex (M)        
4 Maroochydore SLSC Maroochydore Blue Maroochydore SLSC 3    
  > Bodger, Alanna (F)        
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Duffy, Jy (M)        
  > Farrell, Beau (M)        
  > Howell, Chris (M)        
  > Masters, Lachlan (M)        
  > Meuleners, Jonathon (M)        
  > Stone, Corey (M)        
5 Currumbin SLSC Team C Currumbin SLSC 2    
  > Burgess, Matthew (M)        
  > Delahunty, Matthew (M)        
  > Dick, Thomas (M)        
  > Erskine, Jayden (M)        
  > Fowke, Thomas (M)        
  > Gill, Samuel (M)        
  > Hickey, Matthew (M)        
  > Pegg, Scott (M)        
  > Stacey, Murray (M)        
  > Williams, Nicholas (M)        
  > Williamson, Kody (F)        


Open March Past *March Past
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Black and Gold Alexandra Headland SLSC 6    
  > Campbell, David (M)        
  > Clair, Paul (M)        
  > Day, Benjamin (M)        
  > Della Bianca, Santo Raymond (M)        
  > Dundas, Ian (M)        
  > Evans, David (M)        
  > McIntyre, Graeme (M)        
  > McKinnon, Douglas (M)        
  > McRae, James (M)        
  > Murphy, Alexandra (F)        
  > Orchard, Mark (M)        
  > Swanson, David (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Beckett, Stephen (M)        
  > Cornelius, Stephen (M)        
  > Coulston, Kenneth (M)        
  > Cunningham, Grant (M)        
  > Fisher, Tony (M)        
  > Hayes, Christopher (M)        
  > McIntosh, Robert (M)        
  > Orr, Stuart (M)        
  > Prior, Robert (M)        
  > Tomblin, Robert (M)        
  > Wheeler, Paul (M)        
  > Winton, Peter (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Burnett, Michelle (F)        
  > Devlin AM QC, Ralph (M)        
  > Driscoll, Daniella (F)        
  > Dwyer, Michael (M)        
  > Graham, James (M)        
  > Meredith, Fiona (F)        
  > O'Brien, Paul (M)        
  > Olive, Gary (M)        
  > Souter, Narelle (F)        
  > Wieland, Stephen (M)        
  > Williamson, Kirk (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Sirens Alexandra Headland SLSC 3    
  > Archer, Victoria (F)        
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Iveson, Lisa (F)        
  > McKinnon, Rosslyn (F)        
  > Nolan, Bernadette (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Thornton, Linda (F)        
  > Tinker, Barbara (F)        
  > Williams, Samantha (F)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Adams-Smith, Suzanne (F)        
  > Barbour, Roslyn (F)        
  > Bray, Kerrie (F)        
  > Cross-Pitcher, Stacey (F)        
  > Fawcett, Pip (F)        
  > Martin, Michael (M)        
  > May, Karen (F)        
  > McCreed, Chinatsu (F)        
  > Scott, Heidi (F)        
  > Simpson, Jessica (F)        
  > Strathearn, Renee (F)        
  > Williams, Susan (F)        
6 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 1    
  > Curwen, Michael (M)        
  > Davis, Peter (M)        
  > Davis, Mieke (F)        
  > Fisher, Ross (M)        
  > French, Peter (M)        
  > Jenkins, John (M)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        
  > Jenkinson, Paul (M)        
  > King, Trevor (M)        
  > Leek, Barry (M)        
  > McKill, Donald (M)        
  > Meheux, Allan (M)        
  > Nelson, Rita (F)        
  > Wilson, Scott (M)        
7 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 0    
  > Andrew, Lisa (F)        
  > Coghill, Wendy (F)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Irvine, Angela (F)        
  > Jarrott, Natalie (F)        
  > Kliese, Joanne (F)        
  > Korac, Natalie (F)        
  > McMullen, Julie (F)        
  > Monaghan, Judy (F)        
  > Pettigrew, Toni-Maree (F)        
  > Rychvalsky, Kristy (F)        


Surf Boat Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Maroochydore Blue Maroochydore SLSC 6    
  > Ashton, Daniel (M)        
  > Berger, Gesine (F)        
  > Bodger, Alanna (F)        
  > Davis, Jennifer (F)        
  > Hoffmann, Lachlan (M)        
  > Howell, Chris (M)        
  > Korac, Riley (M)        
  > McNally, Patrick (M)        
  > Meuleners, Jonathon (M)        
  > Sparrow, William (M)        
  > Stone, Corey (M)        
  > Symons, Raylene (F)        
2 Alexandra Headland SLSC H&H Air Conditioning Alexandra Headland SLSC 5    
  > Barron, Luke (M)        
  > Baunach, Jason (M)        
  > Clark, Joe (M)        
  > Cooper, Grant (M)        
  > Crompton, Chris (M)        
  > Hume, Bennett (M)        
  > Ibbs, Bradley (M)        
  > Kerr, Andrew (M)        
  > Maudsley, Jessie (F)        
  > McAuley, Matthew (M)        
  > Miller, Matthew (M)        
  > Nolan, Brittany (F)        
  > Orgar, Emma (F)        
  > Roberts, Angus (M)        
  > Stephens, Kari (F)        
  > Stewart, Justin (M)